Bapak Ambalaj – Makina Sanayi ve Ticaret, 2007 yılından  bu yana müşterilerinin tam olarak ihtiyaçlarına yönelik yüksek kaliteli, standart ve yüksek bariyer yapılı çok çeşitli boyutlarda esnek ambalajları hızlı hizmet anlayışı ile sunarak, yüksek müşteri memnuniyeti ile faaliyetini başarıyla sürdürmektedir.
 
Firmamız Türkiye’de TPE tarafından verilen faydalı model belgesi içeriği haklarına sahip, ilk “tek yön valfli”ambalaj üreticisidir. 
 
Kurulduğu yıldan itibaren ambalajlar, çok özel sanayi tipi ısıl yapıştırma makinaları  ve kalıplı dikey vakum makinaları konusunda yenilikler ve ilklerin oluşumunda büyük rol oynayan Bapak Ambalaj, ithalat yolu ile sağlanabilen birçok ambalaj çeşidinin yanında büyük hacimli, sanayi tipi, yanlardan körüklü 25 kg’lık “tek yön valfli aluminyum folyo ve metalize film katmanlı ambalajlar”ın da ilk yerli üretimlerinin ve  ihracatlarının öncüsüdür. Bu sayede ülke ekonomisine çok büyük katkı sağlamış olmamızla birlikte kullanıcılar, bu ambalajları daha kısa sürede ve daha uygun fiyatlarla temin edebilmişlerdir. Yeni model ve farklı film yapılarından mamul ambalajlar ve makinalar konusunda da ar-ge çalışmaları sürdürülmektedir.

Bapak Ambalaj, ülkemizin kahve festivallerinde yapılan yarışmalarda sponsor olarak sektöre büyük destekler vermiştir. Sektörde barista, kavurmacı vb. branşlarda çalışan gençlerin özendirilmesi ve kişisel gelişimleri adına ödüller sağlamıştır.

Kahve festivallerinde yapılan yarışmalarda kategorilerinde şampiyon olanların, dünyanın çeşitli ülkelerini ziyaret edebilmelerini sağlamış ve özellikle 2 yıl üst üste dünyanın en büyük kahve festivaline, festival süresince ziyaretçi olarak katılma ve kalan zamanlarında da Londra’yı gezebilme imkanını sunmuştur.

Bu sayede Türkiye’de bugün nitelikli kahve sektöründe özveri ile çalışanların, bu festivallerde gördükleri ve edindikleri tecrübelerle kendilerini geliştirmelerine yarar sağlamıştır.

Şampiyonların bu festivallerde gördükleri yenilikleri yerli meslektaşlarına aktarmaları sayesinde sektörde personel kalitesinin yükselmesine büyük yararları olmuştur.

Ambalajda ilklerin öncüsü olan Bapak, bu vizyonu ile de bir ilke imza atarak Türk kahvecilik sektörüne büyük katkı sağlamıştır.